info@rellox.cz +420 733 532 291

Investice

Koupě nemovitosti do osobního vlastnictví v projektu 4*S Apart/Hotel PURE Warth-Arlberg představuje, kromě možnosti vlastního užívání, také výhodnou investici s několika výjimečnými charakteristikami:

 

Výnosy z dalšího pronájmu

Apartmány v resortu jsou určené ke kombinaci vlastního užívání a dalšího komerčního pronájmu. Provoz resortu a pronájem nemovitostí bude realizován pod značkou „PURE“, pod kterou již existuje několik alpských resortů, a komplex tak může těžit ze synergií a renomé značky.

Zřejmou výhodou resortu a celé oblasti Ski Arlberg jsou výborné sněhové podmínky a dlouhá zimní sezóna, která začíná již začátkem prosince (např. 2. prosince 2016) a končí až v dubnu. V kalkulacích výnosů z pronájmu uvažuje provozovatel resortu s počáteční průměrnou obsazeností 120 dnů v roce, což je poměrně konzervativní předpoklad.

Příjmy z pronájmu budou vlastníkovi vypláceny kvartálně na základě reálné obsazenosti konkrétní jednotky, tzn. nejsou omezeny maximálním výnosem pro majitele a reálné výnosy mohou být vyšší než kalkulace předpokládaných výnosů. Kalkulace předpokládaných výnosů, provozních nákladů a návratnosti investice ROI (return on investment) pro jednotlivé apartmány naleznete níže.

Procentuální kalkulace výnosů z pronájmu je počítána ve vztahu k celkové vstupní investici, včetně všech jednorázových převodových nákladů (daně a poplatky) a včetně souvisejících kontinuálních plateb majitele (např. daňové poradenství, fond oprav apod.) a po zdanění *), takže nemusíte dopočítávat další náklady do celkové kalkulace návratnosti. Jednotlivé kalkulace zahrnují také alternativu pro případ financování koupě hypotékou.

*) Jedná se o předpokládanou maximální daňovou zátěž v rámci uvedených výnosových kalkulací.

 

Kalkulace výnosů z pronájmu podle jednotky:

TOP 1 TOP 2 TOP 3 TOP 4 TOP 5
TOP 6 TOP 7 TOP 8 TOP 9 TOP 10
 TOP 11  TOP 12  TOP 13  TOP 14  TOP 15
 TOP 16  TOP 17  TOP 18  TOP 19  TOP 20
 TOP 21  TOP 22  TOP 23  TOP 24  TOP 25
 TOP 26  TOP 27  TOP 28  TOP 29

Vlastní užívání zdarma

Provozní smlouva mezi majitelem nemovitosti a provozovatelem se uzavírá na dobu 10 let. Vlastník může svoji nemovitost užívat zdarma až 6 týdnů v roce, případně více týdnů v době, kdy je nemovitost neobsazená k pronájmu. Pro vlastníky nemovitostí je zajištěn komplexní servis se správou a dalším pronájmem nemovitosti, bez starostí pro majitele nemovitostí.

Podstatnou informací pro vlastníky apartmánů v resortu PURE Warth-Arlberg je fakt, že svůj apartmán mají ve svém osobním vlastnictví a mohou ho tak prodat kdykoliv během doby trvání provozní smlouvy.

Více informací o podmínkách pronájmu a vlastního užívání Vám rádi poskytneme na vyžádání.

 

Zhodnocení nemovitosti

Známé pravidlo výhodné realitní investice Lokalita, Lokalita, Lokalita je v případě resortu PURE Warth-Arlberg naplněno hned třikrát:

 

Ski in / Ski out

4*S Apart-Hotel PURE Warth-Arlberg je jedním z mála nových realitních projektů v rakouských Alpách, který splňuje požadavky na klasifikaci jako ski in / ski out projekt. Na lyžích se tak dostanete přímo z domu na sjezdovky a lanovky a stejně tak se můžete na lyžích vrátit zpět domů. Ski in / ski out koncept představuje jednoznačný trend při volbě realitní investice, ale také turistického ubytování, a je zásadní konkurenční výhodou oproti projektům mimo přímý dosah sjezdovek a lanovek.

 

Warth

Obec Warth je jedním z menších a nově propojených středisek lyžařské oblasti Ski Arlberg. Nepožívá takového věhlasu jako prestižní střediska Lech nebo St. Anton. Ceny nemovitostí ve Warthu jsou tak výrazně nižší než například v St. Anton, viz. tabulka níže. Nicméně díky mohutným investicím do rozšíření lanovkového propojení máte od roku 2013 možnost dostat se na lyžích z Warthu do Lech a Zürs a od roku 2016 až do St. Anton. Právě nižší základna cen nemovitostí ve Warthu, v kombinaci s rozvojem oblasti a napojením na luxusní střediska Lech, Zürs, nebo St. Anton, představují značný potenciál pro další rozvoj Warthu a růst cen nemovitostí právě v této oblasti.

Průměrná velikost a cena nových apartmánů na prodej
4*S Apart-Hotel PURE Warth-Arlberg vs. St. Anton am Arlberg

 

Velikost

Cena

EUR

Cena

EUR/m²

PURE Warth-Arlberg

111,90

821.052

7.337

St. Anton am Arlberg

92,83

1.002.517

10.799

Rozdíl

+19,07

-181.465

-3.462 ( = – 32,1 % )

Zdroj: Ad Apart-Hotel PURE Warth-Arlberg: Mountain Residences BV – ceník (2016). Cena je uvedena bez DPH, včetně parkingu, bez vybavení nábytkem. 
Ad St. Anton am Arlberg: Průzkum společnosti Rellox. Společnost Rellox monitoruje vývoj nabídkových cen nemovitostí ve vybraných alpských střediscích z nabídek realitních a developerských firem.Ceny nových apartmánů v St. Anton am Arlberg zahrnují aktuální nové projekty (volné jednotky) v St. Anton am Arlberg v Q1 2016. Cena je uvedena bez DPH, včetně parkingu, bez vybavení nábytkem.

 

Ski Arlberg

Ski Arlberg je největší propojenou lyžařskou oblastí v Rakousku a patří mezí TOP 5 největších propojených lyžařských obastí na světě. Celkem nabízí 305 km propojených sjezdovek a 87 lanovek a vleků. Jen v roce 2016 se zde proinvestovalo cca 1,2 mld Kč do výstavby nových lanovek. A to není vše – v budoucnosti je plánované propojení na lyžařskou oblast Kappl-Paznauntal, což by znamenalo rozšíření až na cca 350 km propojených sjezdovek.

Ski Arlberg je jedním z nejluxusnějších a nejmodernějších lyžařských areálů v Evropě. Navíc má potenciál a finanční zdroje pro další růst a rozvoj. V kombinaci se skvělými sněhovými podmínkami se jedná o vhodnou lokalitu pro bezpečnou realitní investici do ski nemovitostí v Alpách.

 

Likvidita

Rakouský trh ski nemovitostí v Alpách má jednu principielní výhodu z hlediska likvidity, tzn. případného dalšího prodeje nemovitosti: není primárně vázaný na jednu cílovou skupinu kupujících. Ski nemovitosti v rakouských Alpách, v tomto případě v oblasti Ski Arlberg, kupují investoři z domovského Rakouska, z Německa, Švýcarska, Velké Británie, Nizozemska, Skandinávie, ale také z USA, Ruska nebo ze zemí střední a východní Evropy, včetně České republiky. V případě Vašeho zájmu o další prodej nemovitosti v resortu PURE Warth-Arlberg, tak můžete oslovit širokou škálu potenciálních zájemců o koupi. Znovu upozorňujeme, že Váš PURE apartmán je ve Vašem osobním vlastnictví a můžete ho tak kdykoliv prodat.

 

Rakouský realitní trh

Rakouský realitní trh, a zejména nemovitosti v kvalitních centrech v Alpách, představují jednu z nejbezpečnějších možností investic do nemovitostí. Zřejmou výhodou jsou nižší ceny rakouských ski nemovitostí oproti alpským střediskům ve Švýcarsku, Francii a částečně také v Itálii, a také trvalý zájem ze strany kupujících z celé Evropy. Více informací o situaci na rakouském realitním trhu uvádíme zde.

Graf: ceny nemovitostí v Rakousku

graf-rakousko

Vratka DPH z kupní ceny

Nemovitosti v rámci resortu 4*S Apart-Hotel PURE Warth-Arlberg jsou primárně určeny k dalšímu pronájmu (v kombinaci s částečným vlastním užíváním), tzn. k podnikatelskému účelu. V případě, že se registrujete k DPH v Rakousku (můžete se registrovat jako fyzická nebo právnická osoba), budete mít nárok na vratku DPH z kupní ceny – v částečné nebo plné výši. S potřebnými náležitostmi Vám samozřejmě rádi pomůžeme. Více informací naleznete v kapitole Postup koupě. Už při vstupní investici tak můžete uspořit významnou částku. Pokud se registrujete k DPH v Rakousku, budete mít, kromě vratky DPH z kupní ceny, nárok také na vratku DPH u dalších souvisejících výdajů (například platba DPH u platby odměny notáře a u dalších kontinuálních výdajů, které jsou zatíženy DPH).

Konkrétní postup při daňových záležitostech je nutné řešit individuálně a může se v jednotlivých případech lišit. V případě navázané spolupráce pro Vás můžeme, v případě Vašeho zájmu, zajistit komunikaci s česky hovořícím rakouských daňovým poradcem.