info@rellox.cz +420 733 532 291

Proč PURE Warth-Arlberg?

Koupě nemovitosti v rámci projektu 4*S Apart-Hotel PURE Warh-Arlberg představuje výhodnou investici hned z několika důvodů:

  • Unikátní lokalita ski in / ski out v bezprostřední blízkosti sjezdovek a lanovek.
  • Vynikající sněhové podmínky s hlavní lyžařskou sezónou od začátku prosince do druhé poloviny dubna.
  • Stabilní příjmy z pronájmu.
  • Prestiž lyžařské oblasti Ski Arlberg se zaměření na bonitní klientelu.
  • Neustálý rozvoj a modernizace Ski Arlberg. V současné době poskytuje 305 km propojených sjezdovek a 87 lanovek a představuje tak největší propojené středisko v Rakousku a TOP 5 na světě.
  • Ceny nemovitostí v projektu PURE Warth-Arlberg jsou o 32 % nižší (EUR/m²) než u obdobných projektů v St. Anton am Arlberg.
  • Vysoká kvalita projektu na úrovni 4*S s hotelovým zázemím a službami.
  • Provoz projektu pod renomovanou značkou PURE.

Více informací o investici do nemovitostí v projektu PURE Warth-Arlberg, včetně kalkulace výnosů z pronájmu pro jednotlivé apartmány, naleznete ZDE.

Proč rakouské Alpy?

Trh rakouských alpských realit je poměrně nedávno objeveným fenoménem – jak ze strany klientů, tak ze strany developerů. Zahraniční bonitní investoři se do té doby orientovali na vyhlášená střediska ve Švýcarsku či ve Francii – pokud hovoříme o Evropě. (Pozn.: Trh alpských nemovitostí je do velké míry tvořen zahraničními investory, kteří zde kupují svůj alpský „holiday home“. Vývoj cen nemovitostí v Alpách tak nemusí nutně korelovat s vývojem domácího realitního trhu.)

Ceny nemovitostí v rakouských Alpách byly a jsou výrazně nižší než švýcarská a francouzská ski/realitní konkurence. Poslední průzkum společnosti Savills z října 2016 uvádí, že ceny rakouských ski nemovitostí jsou v průměru o 28 % nižší než v dalších alpských zemích.

Rakouská ski střediska se obecně nalézají v nižší nadmořské výšce s kratší lyžařskou sezónou než například Zermatt či Tignes. Bohatě to ale nahrazují investicemi do rozvoje a modernizace středisek, včetně zasněžování a důrazu na rozvoj letní turistiky se zaměřením na diversifikaci volnočasových aktivit v oblasti. Přibližně 60 % sjezdovek v Rakousku má k dispozici zařízení na umělé zasněžování a od roku 2008 se zde průměrně proinvestuje cca 130 mil EUR každý rok na modernizaci a rozšiřování zasněžování (zdroj: Laurent Vanat, 2016).

Důsledkem je další předpokládaný růst cen ski nemovitosti a růst turismu v rakouských Alpách. Jako příklad uvádíme rekordní prodeje apartmánů s meziročním růstem cen o 6,2 % a nárůst počtu turistických návštěv o více než 10 % v Tyrolsku v první polovině roku 2016. (zdroj: Tiroler Tageszeitung).

Dalším faktorem dlouhodobě pozitivního trendu vývoje cen v rakouských Alpách (resp. v Alpách obecně) jsou omezené možnosti nové výstavby, které jsou zapříčiněné přírodními podmínkami a nedostatkem stavebních pozemků (mnoho středisek se nachází na pomezí národních parků). Ze strany některých rakouských obcí a regionů je také patrná snaha o kontrolu nad rozsahem nové výstavby. Výše uvedené jednak zamezuje převisu nabídky nad poptávkou a navíc zajišťuje vysokou likviditu alpských realit, která je podpořena poptávkou z různých zemí: Rakousko, Německo, Nizozemsko, Velká Británie, země Skandinávie, země střední a východní Evropy (včetně ČR) a další.

austria-vanatZdroj: Laurent Vanat

Proč Rakousko?

Vstupem České republiky do Evropské unie v roce 2004 pominula do té doby platná restriktivní omezení pro tuzemské investory při koupi nemovitostí v Rakousku. České fyzické a právnické osoby mohou nabývat nemovitosti v Rakousku ve stejném rozsahu a za stejných podmínek jako občané Rakouska. Omezení se mohou vyskytnout pouze u zemědělských pozemků v některých spolkových zemích a platí nejen pro cizince, ale i pro rakouské subjekty.

Rakouský realitní trh patří k nejstabilnějším v Evropě. Ceny rezidenčních nemovitostí zaznamenaly mírný růst i v době realitní krize koncem minulé dekády.

 

graf-rakousko

Závěrem

Koupě nemovitosti v rakouských Alpách je v zásadě konzervativní investice s důrazem na nízké investiční riziko, další předpokládaný mírný růst cen nemovitostí a stabilní příjem z pronájmu. Vzhledem ke struktuře nabídky nemovitostí je vhodná zejména pro investory, kteří hledají možnost částečného užívání nemovitosti v Alpách v kombinaci s dalším pronájmem nemovitosti – se zajištěním komplexního servisu.

V rámci uvedených parametrů představuje projekt 4*S Apart-Hotel PURE Warth-Arlberg to nejkvalitnější v nabídce rakouských alpských nemovitostí na prodej.